thruvalihelen 4 Takipçi | 13 Takip
Kategorilerim

güncem

Diğer İçeriklerim (10)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (4)
22 10 2014

Halam'a okuyamayacağı mektup..

Halama okuyamayacağı mektup.. |  görsel 1

sadece şunları demek istiyorum ; insan var olduğu kadar da yoktur aslında. Kırıldığımız yerleri tamir etmezsek bu tren rayında yoluna devam etmiyor , edemiyor. Ben edemedim edemiyordum mesela ta ki insanın hayatında bir şey olana dek ne mi oldu bir arkadaşım allahın (tanrının) varlığı ile yokluğu arasında bir soru sordu benim de herkes gibi zamanında çok düşündüğüm çok kızarak çok öfkelenerek düşündüğüm , üzüldüğüm , ağladığım kendimi kahrettiğim ama sonunda varoluşun özüne döndüğüm bir arayışta ben sana kırgın olmadığımı farkettim nedense. Şimdi sana saçma geliyor eminim bu yazıyıda bloguma yazmasam bir mektupla yada e-postayla yada mesajla sana iletsem bir faydasını göremeyeceğim okumayacaksın bile biliyorum ama boş ver ben senin içindeki yalnızlığı görebiliyorum.

seni anlayabiliyorum gerçekten sen inanmayacaksın benden 20 küsür yaş küçüğüm evet ama seni görebiliyorum kendine ait bir ailen var yakışıklı bir eşin güzeller güzeli bir kızın istediğin bilgi beyninin içinde herşey elinde sanata ilgin ve becerin var maddi bir sıkıntın yok ama doyuramadığın bir yalnızlığın var , bitmeyen bir gelecek şüpheciliğin , seni korkutan yaşlılık dürtün heryerini sarmış çünkü anı yaşamaktan çoktan vazgeçtin çoktan sana ait olan senin parçalarını attın abilerini abilerini ve senin yanında yetişmiş her biri seni örnek almış bizleri yeğenlerini abilerimi ve ablalarımı sadece senin anne ve baban gitmedi buradan göçmedi.. herkes birilerini kaybetti belki şimdi sana böyle acımasızca söylüyor gibiyim bugun bunları yazdığım için yarın bir gün başıma gelirse bunları yazdığım için evet sen haklıymışsın diyeceğimide biliyorum ama herkes başa çıkmayı bildi sense kaçmayı bildin. 

şöyle bir bakıyorum da sana kırgın ve kızgın değilim.. hemde hiç içimde ki herşey bitmiş ve gitmiş...

kaybetme korkun yüzünden bizlerle kucaklaşamıyorsun saçlarımızı okşayamıyorsun doğan çocukları sevemiyorsun annene çok benzediği için ablana sıkıca sarılamıyorsun abilerinin gözleri babanı hatırlattığından onların gözlerine bakmadan konuşmanın sebeblerini anlıyorum anne ve babana aşık kız çocuğuydun herkesin gözbebeği asla hatasız , ilah adeta insanların gözünde düşünüyorum da senin hakkında psikolojik bir kitap yazabilirim insanların sana kızgınlıklarını yazabilirim ama nede  olsa onların kızmaları senin umurunda değil onlar kendi basit dünyalarında basit arkadan konuşmalarla soğusunlar senden uzaklaşsınlar değil mi? sense o sır perdenin arkanda ölüm korkun olduğunu sakla , yaşamdan zevk almadığını görebiliyorum.. yoksa bu kadar katı kalpli umursamaz kendi gerçek aileni silip atamaz ve kendinden soğutmayı beceremezsin.

düşünüyorumda bunların hepsinin senin içindeki ( orayı allah bilir gerçi günahınıda almayayım) o bir dala tutunamamaktan inanç şüpheliğinden kaynaklandığını sanıyorum. yoksa sende bizleri terk etmezdin senin acını yaşamayalım öldüğünde yanında bile olmayalım diye bütün bu siyaset ayakları, o vurdum duymaz tavırlar.

bayramda bile zoraki aradığını biliyorum , zoraki nazik hareketler , ama bu yapmacıklık yerine bizleri bağrına bassaydın daha iyi olur du ölünce kendine ne olacağını bilmiyorsun , tabi kimin önce öleceği belli olmaz ama abilerinin ve ablanın yeğenlerinin acısını yaşamamak için bizimle kopardın ipleri.. eminim !! çıkmazdasın ve yaşın ilerledikçe bunu daha fazla düşündün daha fazla irdeledin seni anlıyorum çünkü bende ölümden korkuyorum sevdiklerimin başına bir şey gelecek diye korkuyorum , ama yaşıyorum son an mış gibi baba ve annemin kıymetıni bilmeye çalışıyorum , bağları bizimle daha sıkı olsun diye yeni doğan bebeği bağrıma daha sıkı basıyorum , sayende sorumluluklarımı görebiliyorum bunun için sana teşekkür edemem seni bu kadar çok severken kendini bizden bu kadar soyutlaman beni sana karşı dik durduruyor.

bizlere veda etmeyeceksin ben eminim , bir psikologdan yardım aldığını biliyorum , bizleri çok sevip çok özlediğini biliyorum ve senin gerçekten kendine zarar vermenden korkuyorum çünkü tıpta hakikatten bir vaka olarak geçiyorsun komik geliyor biliyorum buda ne saçmalıyor diyor herkes evet ama davranışların hayata bakış açın yaşayış tarzın beni korkutuyor sen ne kadar elit olsanda , ne kadar yalnızlığı seçsende ,kendini ne kadar bizden üstün görsende  benim kanımdansın,canımdansın en önemlisi sıradan bir insansın allah katında hepimiz aciz bir kuluz benim inancıma göre umarım hayırlı bir şekilde hayatın sonlanır allah katına günahsız ve masum bir yolculuk yaparsın senin imanlı ölmen için dua edicem (herkesin ya sen ne kadar imanlısın ki dediğini duyar gibiyim kendim içinde elimden geleni yapıcam inşallah).

seni bağışlıyorum ölümlü dünyada seni affediyorum çünkü benden bir artın yok görebiliyorum hepimiz aslında affettiğimiz ve özür dilediğimiz kadarız ve eğer kırdıysam senden özür dilerim. Bizi şuursuzca bırakıp gitmemen dileğiyle. 

not: kedileri seversin ve sende herkesin gözbebeği masum bir kız çocuğuydun diye bu fotoğrafı paylaşıyorum.

844
0
0
Yorum Yaz